Oczyszczacz powietrza nawilżacz Sharp KC-G40EUW

Nowy Oczyszczacz powietrza nawilżacz Sharp KC-G40EUW Zobacz większe

2 009,00 zł brutto

Stan:
Zapytaj o produkt
Poleć znajomemu

Więcej informacji

-->

Oczyszczacz powietrza, nawilżacz SHARP KC-G40EUW, kolor biały

 • inteligentny tryb oczyszczania i nawilżania w oparciu o informacje z 4 czujników: kurzu (także PM2.5) – regulacja czułości, temperatury i wilgotności, natężenia światła
 • tryb Spot
 • tryb Pollen
 • tryb Ion Shower
 • technologia Plasmacluster
 • nawilżanie ewaporacyjne
 • filtrowanie wody przed nawilżaniem
 • informacja o braku wody w nawilżaczu
 • informacja o konieczności czyszczenia lub wymiany filtrów
 • bardzo cicha praca – 14dB(A) (tryb sen)
 • niskie zużycie energii – śr. 40W
 • żywotność filtrów do 10 lat
 • kółka do relokacji urządzenia z blokadą
 • timer ON/OFF
 • auto Restart
 • auto Louver
 • blokada rodzicielska
 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 28 m2

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW jest przedstawicielem nowej rodziny oczyszczaczy z funkcją nawilżania, wyprodukowanym przez Sharp. Model jest doskonałą odpowiedzią na brudne i suche powietrze. Urządzenie w idealny sposób spełni swoją funkcję w mniejszych i średnich pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2.

Niezwykle cicha praca urządzenia (19 dB+) pozwala na komfortową pracę lub sen, gdy urządzenie pracuje. 4 filtry cechujące się długowiecznością (aż do 10 lat), w połączeniu z unikalną technologią Plasmacluster gwarantują czyste powietrze w niemal 100%! Niski pobór energii (maksymalnie zaledwie 24W!) zadba o nasz budżet domowy, a wysoka wydajność (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400 ml/h) pozwoli wykorzystać go w trudnych warunkach. Ciekawie wygląda tryb auto, który na podstawie odczytów z 4 czujników steruje pracą oczyszczacza.

Plasmacluster - doskonała jonizacja

Od blisko 20 lat firma Sharp ciągle ulepsza Plasmacluster. Jest to technologia jonizacji, która polega na generowaniu stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych, które są uwalniane do powietrza i przypominają te, które występują w naturze. Po natrafieniu w powietrzu na wi

rusy otaczają je i neutralizują. Liczne badania oraz nagrody potwierdzają wielką skuteczność technologii sięgającą aż 99,9% w usuwaniu wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy) i alergenów. W opisywanym modelu zastosowano generatorów jonów HIGH DENSITY 7000.

Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak zasłony, koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na emisji największej możliwej 'dawki' jonów punktowo (przed urządzeniem), która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbędziesz się uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20° góra i 20° dół, więc możesz ustawić nadmuch dokładnie, gdzie chcesz (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta lub na zasłony przesiąknięte dymem nikotynowym). Podczas pracy w tym trybie będzie emitowany silny strumień jonów przez 8 godzin, a po zakończeniu operacji oczyszczacz wróci do poprzedniego trybu pracy.

Zupełnie nowe, ulepszone filtry

W oczyszczaczu Sharp KC-G60EUW dodano nowe i ulepszone filtr wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Jedynie filtr HEPA H13 pozostał bez zmian i wykazuje nadal wysoki współczynnik wyłapywania (wirusów, bakterii, pleśni, pyłów, zarodników grzybów) na poziomie co najmniej 99,97%.

Filtr wstępny, który jest jednocześnie panelem tylnym oraz wlotem powietrza teraz jest zdolny do przechwycenia jeszcze mniejszych pyłów. Gęściejsza siatka zatrzymuje pyły tak o tak małych rozmiarach, jak nawet 240 mikronów. Filtr nawilżacza jest teraz bardziej wytrzymały i można go myć ręcznie, co ułatwia w znaczny sposób utrzymanie go w czystości.

Dużej przemianie uległ filtr węglowy, do którego dodano nieorganiczny sorbent w postaci żelu krzemionkowego (SiO2). Wychwytuje on tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx), które występują głównie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pojazdów silnikowych (duże miasta) i mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki i lepiej pochłaniane. Stopień absorpcji wzrósł nawet 3-krotnie!

Innowacyjne urządzenie

Oczyszczacz do swojej pracy wykorzystuje tryb auto opierający się na wykorzystaniu 4 czujników, które monitorują warunki w pomieszczeniu i przystosowują tempo pracy oczyszczacza.

 • czujnik PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) przyśpieszy pracę wentylatora i usunie zanieczyszczenia (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) - czujnik znajduje się w tylnej części i można go wymontować w celu umycia
 • czujnik temperatury dostosowuje wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu, jeśli temperatura jest poniżej 18° to wilgotność będzie utrzymana na poziomie 65%, w przedziale 18-24°C będzie na poziomie 60% oraz powyżej 24°C - 55%
 • czujnik wilgotności zwiększy emisję jonów, jeśli poziom wilgotności przekroczy 70%, tym samym hamując rozwój pleśni
 • czujnik światła uruchomi tryb nocny po wykryciu ciemności w pomieszczeniu

Specjalny tryb pracy pollen przyniesie ulgę alergikom i usunie alergizujące pyłki roślin. Inteligentny wyświetlacz o ciemnym kolorze, za pomocą 7-stopniowej skali kolorów poinformuje nas o jakości powietrza. Skala przebiega pomiędzy kolorami niebieskim (czyste powietrze) oraz czerwonym (silnie zabrudzone powietrze). Wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz poinformuje również o wykryciu w powietrzu pyłu PM2.5 czy kurzu (osobne wskaźniki).

3 tryby pracy manualnej umożliwią dostosowanie prędkości wentylatora do aktualnych potrzeb. Nie mogło również zabraknąć programatora czasowego, którego brakowało w serii KC-A. Teraz zaprogramujesz włączenie (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenie (1/2/4/8h) oczyszczacza. Warto również wspomnieć, że urządzenie posiada 2 wyloty czystego powietrza: górny (sterowany automatycznie) oraz, wcześniej wspominany przedni (sterowany ręcznie i umożliwiający ustawienie kąta nachylenia wydmuchu w 40°). Funkcja auto restart czuwa nad przywróceniem urządzenia do pracy w przypadku zaniku zasilania lub wyłączenia urządzenia, a co więcej praca będzie się odbywała z wcześniejszymi ustawieniami.

Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

Oczyszczacz może pełnić również funkcję klimatyzera ewaporacyjnego. Wystarczy dodać do zimnej wody kilkanaście kostek lodu i cieszyć się chłodniejszym powietrzem.

5 stopni filtracji

1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Dodatkowe funkcje

 • Funkcja nawilżania: wydajne nawilżanie powietrza (400 ml/h)
 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura
 • Plasmacluster: świetna technologia jonowa
 • 3 poziomy pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)
 • Praca automatyczna: 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy
 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala jakości
 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza przed niechcianą zmianą trybów
 • Auto Restart: po powrocie zasilania
 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut
 • Kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt: ułatwiające transport
 • Wskaźnik jakości filtra: informacja o ich jakości
 • Regulacja czułości czujnika: światła, kurzu i pyłu PM2.5
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę: łatwy w konserwacji
 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć
 • Wysokiej jakości obudowa: matowe wykończenie
 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń
 • Wyświetlacz z funkcją przyciemniania: przydatny szczególnie w nocy
 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • kolor: biały
 • wymiary: 262x345x631 mm
 • waga: 9,2 kg
 • pobór prądu/moc (1,2,3 prędkość): 6,5W, 14W, 24W
 • zbiornik: 2,5 L
 • przepływ powietrza: do 240 m3/godz.
 • wydajność nawilżania: do 400 ml/godz.
 • śr. głośność w trybie oczyszczania (1,2,3 prędkość): 19, 41, 46 dB
 • śr. głośność w trybie oczyszczacz-nawilżacz (1,2,3 prędkość): 20, 40, 43 dB
 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 28 m2

Inne polecane produkty

 • philips
 • braun
 • DeLonghi
 • samsung
 • sony
 • lg
 • toshiba
 • blaupunkt
 • kenwood
 • tefal
 • krups
 • karcher
 • philips
 • braun
 • DeLonghi
 • samsung
 • sony
 • lg
 • toshiba
 • blaupunkt
 • kenwood
 • tefal
 • krups
 • karcher
Administratorem Twoich danych osobowych jest BK Market, ul. Wałowa 39, 43-100 Tychy; NIP: 6462823271. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, głównie do realizacji Twojego zamówienia, obsługi posprzedażowej oraz ewentualnych reklamacji, a także w celach marketingowych, jeżeli wyraziłeś na to zgodę. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia przetwarzania tych danych, ich przenoszenia, braku profilowania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (jeżeli chcesz wiedzieć więcej - przeczytaj rozszerzony Obowiązek Informacyjny).